• KURUMSAL
 • ÜRÜNLER
 • ÜRETİM
 • REFERANSLAR
 • BASIN
 • İLETİŞİM
 • EN
  +90 212 798 35 35 / info@metsanlighting.com
  ÜRETİM

  1) Hammadde Süreçleri
  Ürünlerimizde en iyi hammaddeleri kullanırız.
  Ürünlerimizin hammaddesi birinci sınıf metal ve alüminyumdan oluşmaktadır. Kaliteli malzemeyi tercih etmemiz iade, arıza oranı ve teknik servis ihtiyaçlarını minimize etmemize yardımcı olmaktadır. Hammaddelerimiz geri dönüşümlü olup tamamıyla çevre dostu ve zararsızdır.

  2) Kalıphane
  Binlerce kalıp stoğumuzla her ürün tipine süratle uyum sağlarız.
  Aydınlatma ürünlerinin tamamını kendi kalıphanemizde dizayn ediyoruz. Güncel teknoloji ile desteklenen makine ve tezgahlarımızda fonksiyonel detaylar ve estetik çözümler için kısa sürede yüzlerce varyasyonda kalıp üretebiliyoruz.

  3) Presleme
  Yüksek hassasiyetli preslerle hammadde ilk şeklini alır.
  Hammaddeye bir yüz kazandırdığımız bu seviyede bir heykeltraş gibi malzemeye hassasiyetle yaklaşıyoruz. İnce dokunuşlar için esnek imalat taleplerine uyumlu preshanemizde boy kesme hatları, profil şekillendirme makinaları, özel şekillendirme presleri ve kalıp bağlama zamanlarını azaltan mekanizmalar yer almaktadır.

  4) Kaynak Birleştirme
  Argon gazaltı ya da alüminyum kaynakla komponentler birleştirilir.
  Bu bölümde ürün çeşidine göre argon gazaltı veya alüminyum kaynak kullanarak aydınlatma parçalarını birleştiriyoruz. Böylece ürün üç boyutlu hale geliyor.

  5) Polisaj
  Hammadde üzerindeki kir ve yağ temizlenir.
  Ürünlere makyajla estetik değerler kazandırmak için öncelikle pürüzsüz yüzeylere ihtiyaç vardır. Polisajda amacımız ürünü zımparalayarak kir ve yağdan arındırmak ve ürünün kendi parlaklığını ortaya çıkarmaktır.

  6) Boyahane
  Elektrostatik-kaplama boya işlemleri yapılır.
  Elektrostatik toz boya solvent içermeyen tamamen kuru bir kaplama yöntemidir.Toz boya, boya kabininde özel boya tabancaları vasıtasıyla atılır.

  7) Led Dizgi
  Led bileşenleri otomasyonla kart üzerine dizilir.
  Yüksek yoğunluklu alüminyum zeminle güçlendirilmiş kartların üzerine ürüne özel dizayn edilmiş elektronik devreler ve led komponentleri uygulanır.

  8) Montaj Hatları
  Ürüne özel bantlarda komponent montajı yapılır.
  Çok modelli montaj hatlarımızda birbirine bağlı iş istasyonları ile ürünlerin bileşenleri montajlanır ve nihai ürüne ulaşılır. Bu hatlarda farklı ürünler veya aynı ürünün türevleri teknolojiden kaynaklı belirli öncelik ilişkilerine ve kapasiteye göre ayrı yığınlar halinde üretilir.

  9) Kalite Kontrol
  Paketlemeye hazır ürünler kalite kontrolden geçirilir.
  Her mekana kolaylıkla girebilen aydınlatma ürünlerimiz fabrikamızda inşaa ettiğimiz sistemin bir sonucudur. Sistemle ürün arasındaki doğrudan ilişkinin bilincinde olan bir şirket olarak sistem değişkenlerini kontrol altına almanın ürünün özelliklerini de muayene etmemize olanak sağlayacağına inanıyoruz.
  10) Paketleme - Sevkiyat
  Onaylanmış ürünler paketlenir ve müşteriye sevkedilir.
  Bu süreçte önce ürünler kutulanır ve basılı barkod etiketleri üzerlerine yapıştırılır. Ardından küçük kutular kolilenir ve yine basılı barkodlar kolilerin üstüne yapıştırılır. Son olarak koliler paletlenir ve paletler sarılarak Metsan Manufacturing Üretim tırlarına yüklenir.